TOROS ÜNİVERSİTESİ İLE AKDENİZ ROMAN DERNEKLERİ FEDERASYONUNDAN İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Toros Üniversitesi ile Roman Eğitim Folklor Kültür ve Spor Kulübü Derneği İşbirliği Protokolü imzaladı.

Bahçelievler Kampüsü Rektörlük makamında gerçekleşen imza töreninde Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yüksel Özdemir, Akdeniz Roman Dernekleri Federasyon Başkanı Ali Daylam, Toros Üniversitesi Alevilik Bektaşilik Uygulama ve Araştırma Merkezdi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hiroki Wakamatsu, Akdeniz Roman Dernekleri Genel Koordinatörü Gültekin Hakan Koçman ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Romanlar üzerine bilimsel araştırmalar ve çalışmalar yapmak amacı ile hazırlanan protokol imza töreninde konuşan Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yüksel Özdemir, “Üniversite olarak misyonumuz; bölgesel, kültürel, ekonomik ve toplumun refahı sağlayarak, bölgesel kalkınmaya destek olmaktır. Ekonomik ve toplumsal açıdan çok güzel bir kentte yaşıyoruz. Yıllardır herkesin birlik ve beraberlik içinde yaşamayı öğrendiği bir toplumuz. O kadar çok değişik kültürler var ki henüz detaylı bir şekilde tam anlamıyla tanımıyoruz. Onların kültüründen faydalanıp kendi kültürlerimizle birlikte yol gösteren, ufuk geliştiren çalışmalara ihtiyacımız var. Biz Üniversite olarak toplumun sorunlarını çözmek için varız” şeklinde konuştu.

Akdeniz Roman Dernekleri Federasyon Başkanı Ali Daylam ise Toros Üniversitesi ile yapılan bu işbirliğinin dünya Romanları adına ve kendi ülkemizdeki romanlar adına tarihi bir gün olduğunu ve heyecan yaşadığını belirterek “Bu çalışma ile birlikte Roman topluluğunun biraz daha anlaşılır olması açısından çok önemli. Bu bilimsel çalışmanın Romanların hayatına ışık tutacağını umut ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından işbirliği protokolü imzalandı.

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, oturan insanlar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, oturan insanlar, masa ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar


Haberlere Geri Git

ÜNİVERSİTE HABERLERİ

ÜNİVERSİTE DUYURULARI

ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ

HAZIRLIK BİLGİ SİSTEMİ

DIŞ İLİŞKİLER

BOLOGNA SÜRECİ

Mezun Bilgi Sistemi

TORMED

"