BİRİNCİ ALTIN KÖPRÜ TSM BESTE YARIŞMASI'NDA BİRİNCİ H. CEMİL ŞENSEVER OLDU

Toros Üniversitesi Sağlık Kültür Spor Daire Başkanı H. Cemil Şensever İstanbul Büyükçekmece Belediyesince düzenlenen 1. Altınköprü Türk Sanat Müziği Beste yarışmasında birinci oldu.

339 eserin yarıştığı 1. Altınköprü TSM beste yarışmasında Toros üniversitesi Sağlık Kültür Spor Daire Başkanı Hasan Cemil Şensever Muhayyer Kürdi makamında bestelediği Mutluluğa Giden Yol (Aşk Kasımda Başkadı) adlı eseri ile birinciliğe layık görüldü.

Atatürk Kültür Merkezinde 1 Ekimde finali yapılan yarışmada birinciliği kazanan ve sözleri Rüştü Okyar’a, bestesi Hasan Cemil Şensever’e ait olan eseri solist Semiha Can yorumladı.

Konusunda duayen olan çok kıymetli bestekar ve hocalardan oluşan jüride: Bestekar Turhan TAŞAN, Bestekar Ses ve Devlet Sanatçısı Zekâi TUNCA, Bestekar Hüsnü ÜSTÜN, Bestekar Koro Şefi Cengizhan SÖNMEZ, Ses Sanatçısı ve Proje Koordinatörü Gülşah SÖNMEZ, Bestekâr Keman Sanatçısı Talat Er ve Büyükçekmece Belediyesi Musıki Derneği Başkanı Mehmet Hayrettin Şener yer aldı.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün elinden ödülünü alan Şensever, bu ödülü almasının Toros Üniversitesi ve kendi adına mutluluk veren bir etkinlik olduğunu ifade etti. Beste yarışmalarının kendisi için bir hedef olmadığını ancak motive edici bir unsur olduğunu belirten Hasan Cemil Şensever yarışmalar olsa da olmasa da beste yapmaktan vaz geçmeyeceğini bunun kendisi için bir yaşam biçimi olduğunu belirtti.

Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, gülümseyen insanlar

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve takım elbiseHaberlere Geri Git

ÜNİVERSİTE HABERLERİ

ÜNİVERSİTE DUYURULARI

ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ

HAZIRLIK BİLGİ SİSTEMİ

DIŞ İLİŞKİLER

BOLOGNA SÜRECİ

Mezun Bilgi Sistemi

TORMED

"