TORSİM (TOROS ÜNİVERSİTESİ SANAYİ SEKTÖR İŞBİRLİĞİ MERKEZİ) LANSMAN TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

Üniversite- Sanayi işbirliğinin en güzel örneklerinden birisi olan TORSİM (Toros Üniversitesi Sanayi Sektör İşbirliği Merkezi) platformu iş dünyası temsilcilerine ve öğrencilere tanıtıldı.

İş dünyası temsilcilerini ve öğrencileri gerek stajda gerekse de intörnlük ve işyeri eğitimi noktasında ortak bir çatı altında toplamayı hedefleyen Toros Üniversitesi, hayata geçirdikleri TORSİM projesini tanıttı. İş Dünyası temsilcilerini ve öğrencileri aynı platformda buluşturan TORSİM projesinin lansman toplantısı Toros Üniversitesi 45 Evler Kampüsü Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Bilgilendirme toplantısına, Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yüksel Özdemir, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aziz Ertunç, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Zeren ve MYO Müdürü Prof. Dr. Servet Özgür’ün yanı sıra sektör temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta, takım elbise ve iç mekan

Toplantıda ilk olarak söz alan Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Zeren, 2017 eğitim-öğretim yılından itibaren intörnlük uygulamasını hayata geçirdiklerini ve geçen dönem 37 öğrencinin intörnlük uygulamalı eğitimini tamamladıklarını belirtti. Mühendislik Fakültesinde bulunan bütün bölümlerde İntörn Mühendislik eğitiminin uygulandığının altını çizen Zeren, “İntörn Mühendisler, Üniversitede aldıkları teorik ve pratik eğitimlerinin üzerine sanayideki uygulamaları da ekleyerek donanımlı mühendisler olarak iş yaşamına çıkmaya hazır hale gelirler. İntörn Mühendisler, Sanayinin/Sektörün çalışma ve vardiya saatlerine uyarak zamanlarının tamamını Sanayide/Sektörde yani doğrudan sahada geçirirler” şeklinde konuştu.

Görüntünün olası içeriği: 13 kişi, oturan insanlar ve takım elbise

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, oturan insanlar


İntörn Mühendislik eğitiminde firmalara düşen görevlere de değinen Prof. Dr. Yusuf Zeren, firmanın çalışma ortamlarına kabul ettikleri intörn mühendisler için onlardan sorumlu olacak alanında uzman bir mühendis belirlemesi gerektiğini belirterek, sorumlu mühendisin, intörn mühendislerin işe devamlılıklarını ve iş sorumluluklarını yerine getirip getirmediklerini denetleyeceklerini ifade etti.


Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, takım elbise ve gözlük


Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Zeren’in ardından konuşan Rektör Prof. Dr. Yüksel Özdemir, İntörn Mühendisliğin uygulamalı eğitim yapmak konusunda sadece bir kısmı olduğunu belirterek Üniversite-Sanayi işbirliğinin çok daha geniş kapsamlı olduğunu ifade etti. Üniversite-Sanayi işbirliği konusuna değinen Özdemir, “ Eğitimin dışında, birlikte projeler yapmak, araştırmalar yapmak, ülkemizin sanayide ki sorunlarına çözüm getirmek, katma değer üretmek ve en önemlisi nitelikli eleman yetiştirmek için işbirliği yapmak oldukça önem arz ediyor. Mersin teknoloji, sanayi ve bilgi birikimi konusunda her geçen gün daha da gelişiyor ve bu gelişmeler bize daha da önemli sorumluluklar yüklüyor. Üniversite-Sanayi işbirliğinin en büyük sorunu bir araya gelemiyor olmak, bu sorunun çözümü TORSİM. Toros Üniversitesi Sanayi Sektör İşbirliği Merkezi” şeklinde konuştu.

Rektör Özdemir’in konuşmasının ardından Bilgi İşlem Daire Başkanlığı personeli Hayri Can Barçın, web tabanlı Toros Üniversitesi Sanayi Sektör İşbirliği Merkezi platformunu hakkında bilgiler verdi.

Toplantı sonunda sektör temsilcileri öğrencilerden gelen soruları yanıtladı.

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, oturan insanlar

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, oturan insanlar

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta ve takım elbise

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, oturan insanlar

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta ve iç mekan

Otomatik alternatif metin yok.



Haberlere Geri Git

ÜNİVERSİTE HABERLERİ

ÜNİVERSİTE DUYURULARI

ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ

HAZIRLIK BİLGİ SİSTEMİ

DIŞ İLİŞKİLER

BOLOGNA SÜRECİ

Mezun Bilgi Sistemi

TORMED

"