TOROS ÜNİVERSİTESİ’NDE DANIŞMA KURULU TOPLANDI

Toros Üniversitesi Danışma Kurulu yeni yılın ilk toplantısını Bahçelievler Kampüsü’nde gerçekleştirdi.

Toros Üniversitesi Bahçelievler Kampüsü Senato Odası’nda gerçekleşen toplantıya Rektör Prof. Dr. Yüksel Özdemir, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aziz Ertunç, Genel Sekreter S. Reşit Aşkın, Dekanlar, Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. B. Ahu Kaynak, MYO Müdürü Prof. Dr. Servet Özgür, Enstitü Müdürleri, sektör temsilcileri ve mezun öğrenciler katıldı.

Görüntünün olası içeriği: oturan insanlar, masa ve iç mekan

Toplantıda konuşan Rektör Prof. Dr. Yüksel Özdemir, birçok üniversitenin sıkıntı çektiği konulardan birinin mezun öğrenciler ile iletişim olduğunu belirterek, Toros Üniversitesi’nin danışma kurulunda mezunlarında yer aldığını ifade etti. Mezunlar bilgi sistemi tabanı oluşturduklarının altını çizen Prof. Dr. Özdemir, “%90 oranında mezunlarımızı sisteme kayıt ettik. Mezunlarımızın büyük bir kısmı çalışıyor, bu oranının yüksek olmasında geçen yıl fakültelerimizde faaliyete geçirdiğimiz İntörn Mühendislik uygulamasının etkisi büyük” dedi.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, oturan insanlar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, oturuyor

Sektör ile işbirliğinin arttırılması konusunda da yapılan çalışmalara değinen Rektör Özdemir, “Toros Üniversitesi Sanayi Sektör İşbirliği Merkezi Portalı (TORSİM) hazırladıklarını belirterek, bu portal sayesinde stajyer öğrenci, uygulama yapan öğrenci, İntörn öğrenci ve mezunlarımızı bu portalla sektöre tanıtmış olacağız. Amacımız bütün firmaları bu platforma dahil ettikten sonra ilişkilerimizi bu şekilde yürütmek” şeklinde konuştu.

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, oturan insanlar, masa ve iç mekan


Rektör Prof. Dr. Yüksel Özdemir’in konuşmasının ardından, toplantı gündeminde yer alan Akademik Birim Danışma Kurulu raporları sunuldu. Yeni Yüksekokul, Bölüm/Program açılması önerileri, müfredatlara yeni ders eklenmesi ve çıkarılması, Üniversite-Sanayi-Sektör işbirliklerinin geliştirilmesi konuları görüşüldü.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, oturan insanlar

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, oturan insanlar

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, oturuyor

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, oturan insanlar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, oturuyor

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, oturuyor


Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, oturuyor


Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından sektör temsilcilerinden MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut, hocalar olarak sahaya inilmesi gerektiğinin altını çizerek, “Yıllardır sektör ve Üniversiteler bir araya gelmekte hep eksikler yaşıyor. Toros Üniversitesi ile yaptığımız ortak çalışmalar meyvelerini veriyor ve bu sorunu tamamen ortadan kaldırmak için projelerimiz devam edecek” şeklinde konuştu.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, oturuyor ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, oturuyor

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, oturan insanlar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, oturan insanlar, masa ve iç mekan


Haberlere Geri Git

ÜNİVERSİTE HABERLERİ

ÜNİVERSİTE DUYURULARI

ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ

HAZIRLIK BİLGİ SİSTEMİ

DIŞ İLİŞKİLER

BOLOGNA SÜRECİ

Mezun Bilgi Sistemi

TORMED

"