ADAY ÖĞRENCİLER

Genel BilgilerToros Üniversitesi Mersin Eğitim Vakfı tarafından 2009 yılında kurulmuştur. 2010-2011 Eğitim Öğretim Yılında ilk öğrencilerini alan Toros Üniversitesi, 1964 yılında kurulan Özel Toros Okulları eğitim geleneğinin son halkasıdır.

Geçmişinden aldığı sorumluluk ve deneyim ile bugün sadece bir üniversite değil; bir fikrin, bir kültürün adı olan Toros Üniversitesi kent merkezinde yer alan kampüsleri ile kenti kucaklayan bir şehir üniversitesi olarak dikkat çekmektedir. 3.Nesil Üniversite olarak “Eğitimin Ötesinde, Yaşamın İçinde” şiarını benimseyen Toros Üniversitesi 78 öğrenci ile başladığı eğitim öğretim hayatına 2017 yılı itibariyle 4000’e yakın öğrenciyle devam etmektedir.


 Toros Üniversitesi’nin 3 adet kampüsü bulunmaktadır. Bunlar;

  • 45 Evler Kampüsü: (İktisadi,  İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Fen Bilimleri ve  Sosyal Bilimler Enstitüsü ile Hazırlık Okulu bu kampüste yer almaktadır.) 
  • Bahçelievler Kampüsü: (Sağlık  Bilimleri Yüksekokulu, Meslek Yüksekokulu ve Rektörlük binası ile Kültür  Merkezi bu kampüste yer almaktadır.)
  •  Kentin  tarihi dokusunun yer aldığı Uray Caddesi’nde yer alan, kentin tarihi  simgelerinden olan 3 binanın bulunduğu kampüste Güzel Sanatlar, Tasarım ve  Mimarlık Fakültemiz bulunmaktadır.

Toros Üniversitesi’nin 3 Fakültesi, 1 Sağlık Bilimleri Yüksekokulu, 1 Meslek Yüksekokulu ve 2 Enstitüsü bulunmaktadır. İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi 2009 yılında, Mühendislik Fakültesi 2009 yılında, Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi 2009 yılında, Sağlık Bilimleri Yüksekokulu 2012 yılında, Meslek Yüksekokulu 2009 yılında, Fen Bilimleri Enstitüsü ve Sosyal Bilimler Enstitüsü de 2009 yılında kurulmuştur. Mühendislik ve İİSB fakültelerimizde eğitim dili İngilizce olup Yabancı Dil Hazırlık Okulumuzda öğrencilerimizin dünya ile rekabet edebilmelerine olanak sağlayan iletişim becerisinin kazandırılması hedeflenmektedir.

Üniversitemizde “İşyeri Eğitim Uygulaması” ve “İntörn Mühendislik” uygulaması ile öğrencilerin mezuniyet sonrası işe başlamadaki en büyük engel olan deneyim probleminin ortadan kaldırması hedeflenmektedir. Üniversitemizdeki bölümlerin sektörel temsilcilerinin de aralarında bulunduğu “Danışma  Kurulları” sayesinde sektörün nabzı tutulmakta, onların aradığı kriterlere uygun donanımlı bireyler iş dünyasına kazandırılmaktadır.

Uluslararası bir üniversite olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Toros Üniversitesi’nde öğrencilerimizin Farabi, Mevlana değişim programları ve Erasmus Programı ile ülkemizde ve AB ülkelerinde eğitim görme, farklı kültürleri tanıyarak vizyonlarını geliştirme imkânı vardır. Bologna Sürecine de dâhil olan üniversitemizde verilen Diploma Eki sayesinde öğrencilerimizin yurtdışında eğitimlerine devam etmelerine ve bu ülkelerde istihdam edilme şanslarına olanak sağlanmaktadır.

ÜNİVERSİTE HABERLERİ

ÜNİVERSİTE DUYURULARI

ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ

HAZIRLIK BİLGİ SİSTEMİ

DIŞ İLİŞKİLER

BOLOGNA SÜRECİ

Mezun Bilgi Sistemi

TORMED