2019-2020 GÜZ DÖNEMİ KAYIT YENİLEME TARİHLERİ ile DİĞER ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

2019-2020 Güz Yarıyılı Kayıt Yenileme/Ders seçme işlemi 19 Ağustos - 06 Eylül 2019  tarihleri arasında yapılacaktır. Öğrencilerimiz kayıt yenileme/ders seçme işlemlerini Öğrenci Bilgi Sistemi (ÖBS)'den yapacaklardır. 

Kayıt Yenileme/Ders Seçme işleminde "Ders Ön Kayıt" butonuna tıklayarak işleminizi yapınız.

Öğrencilerimizin sistemde kayıt işlemini yaptıktan sonra kaydet butonuna tıklayarak kaydetme işlemini mutlaka yapmaları gerekmektedir. Bu işlem yapılmadığında kayıt yenileme ÖBS'de görünmeyeceğinden ve öğrencilik ile ilgili işlemleri yapılamayacağından sıkıntı yaşamamaları için bu hususa dikkat edilmelidir.

Başarısız olduğunuz zorunlu/seçmeli ders var ise ve açılmamış ise enstitü ile iletişime geçiniz.  

Seminer son teslim tarihi 14 Haziran 2019'dur.

Proje son teslim tarihi 14 Haziran 2019'dur.

Tezli Yüksek Lisans Programı öğrencileri, derslerini ve seminer çalışmasını 4 yarıyıl sonuna kadar tamamlamadığı taktirde ilişikleri kesilmektedir.

Tezsiz Yüksek Lisans Programı öğrencileri derslerini ve proje çalışmasını 3 yarıyıl sonuna kadar tamamlamadığı taktirde ilişikleri kesilmektedir.

Tezli Yüksek Lisans Program ücreti 2 yılı (4 yarıyıl) kapsamakta olup, bu süre sonunda dersler+seminer tamamlandığında, sadece tez çalışması kalanlar, son iki dönemlerini her dönem için ek ücret ödeyerek devam edebileceklerdir. 

Tezli Yüksek Lisans Programı öğrencilerinin birinci yarıyıl sonunda, danışman atama işlemi için ana bilim dalı başkanı ile görüşmeleri, danışman atama işlemi yapıldıktan sonra da danışmanı ile birlikte hazırlayacakları tez önerisini enstitüye teslim etmeleri gerekmektedir.

Özellikle anket, ölçek vb. yapacak öğrencilerin bu işlem için Üniversitemiz Etik Kurulundan onay almaları gerektiğinden, tez önerilerini hemen vermeleri ve etik kurul için enstitümüze başvurmaları önerilir.

Tez savunma sınavına girecek öğrencilerin ise danışmanlarının onayladığı tez çalışmalarını sınavdan bir ay öncesinden enstitüye teslim etmeleri ve yeni döneme geçmeden tüm işlemlerinin tamamlanması gerekmektedir. Bu nedenle özellikle son dönemi olup, sınava girecek öğrencilerimizin danışmanları ile görüşmeleri önerilir. Tez savunma sınavı için öğrencilerimizin son döneme bırakmamaları yada son dönemlerinin başlarında bu işlemlere başlamaları önerilir. 

Yukarıda verilen bilgilerin detayları, Enstitü web sayfasında Yönetmelikler bölümünde  yer almakta olup, enstitümüz ile de irtibata geçtiğinizde bilgilendirme yapılacaktır. Sayfamızda zaman zaman bilgilendirmeler de yapılmaktadır.  

Bilgilerinize Duyurulur.

Duyurulara Geri Git

Diğer Duyurular

Öğrenci Bilgi Sistemi

Hazırlık Bilgi Sistemi

Dış İlişkiler

Kalite Yönetim Sistemi

Bologna Bilgi Paketi

Kalite Güvence Sistemi