UZAKTAN EĞİTİM DERSLERİ VE DERS İZLENCELERİ DUYURUSU

DUYURU

Kıymetli Öğrencilerimiz;

 Bilindiği üzere ülkemizde KORONAVİRÜS’e (Covid 19) karşı alınan tedbirlerin etkin ve dinamik olarak yürütülebilmesi için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca 26.03.2020 tarihinde yapılan açıklamada tüm yükseköğretim kurumlarında 2019-2020 Eğitim-öğretim Yılı Bahar Yarıyılında eğitim öğretim sürecinin sadece uzaktan  eğitim, açık öğretim ve dijital öğretim imkanları ile sürdürmeye karar  verildiği ve yüzyüze eğitim yapılmayacağı, uzaktan eğitim, açıköğretim ve dijital öğretim imkanları altında sunulamayacak dersler ile uygulamalı derslerin yaz aylarında belirlenecek bir takvim içinde tamamlanacağı bildirilmiştir.

Bu tedbirler çerçevesinde, Fakültemiz bölümlerinin ders müfredatlarında yer alan her bir teorik dersin offline (asenkron, eş zamanlı olmayan) ve YÖK Dersleri Platformu (Yükseköğretim Kurumları Dersleri) yöntemlerinden birini kullanarak sürdürülmesine karar verilmiştir. Bu bağlamda, Fakültemizde 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı Bahar Yarıyılında kayıtlı olan ve bahar döneminde derslerine devam eden öğrencilerimiz aşağıda bölüm ve sınıf esaslı düzenlenmiş olan derslerin izlencelerinden dersi nasıl ve nereden alacakları belirtilmiştir.

Fakültemiz öğrencileri bölüm derslerini https://dokuman.toros.edu.tr adresinden alacaklardır.

Derslerinizi izlemek için yukarıda belirtilen linkler aracılığıyla ilgili sisteme, kullanıcı adı olarak öğrenci numaranız ve şifre olarak T.C. Kimlik Numaranız ile giriş yaparak derslerinizi izleyebilir/takip edebilirsiniz.

Dersleriniz ile ilgili bir sorun yaşamanız durumunda dersin sorumlu öğretim elemanına veya danışmanınıza e-posta ile başvuruda bulunabilirsiniz.

Tüm öğrencilerimizin Üniversitemiz ve Fakültemiz WEB sayfasını belirli aralıklarla izlemesini ve duyurulara göre hareket etmesini hatırlatır, sağlıklı günler diler, Koronavirüs ile mücadelede göstereceğiniz hassasiyet ve desteğiniz için teşekkür ederiz.

Not: Yukarıdaki adresten  sisteme giremiyorsanız http://dokuman.toros.edu.tr adresinden de giriş yapabilirsiniz.

Mühendislik Fakültesi  Dekanlığı


BÖLÜMLERİN DERS İZLENCELERİ

Bilgisayar - 1. Sınıf.pdf

Bilgisayar - 2. Sınıf.pdf

Bilgisayar - 3. Sınıf.pdf

Elektrik - 1. Sınıf.pdf

Elektrik - 2. Sınıf.pdf

Elektrik - 3. Sınıf.pdf

Endüstri - 1. Sınıf.pdf

Endüstri - 2. Sınıf.pdf

Endüstri - 3. Sınıf.pdf

İnşaat - 1. Sınıf.pdf

İnşaat - 2. Sınıf.pdf

İnşaat - 3. Sınıf.pdf

Duyurulara Geri Git

Diğer Duyurular

Öğrenci Bilgi Sistemi

Hazırlık Bilgi Sistemi

Dış İlişkiler

Kalite Yönetim Sistemi

Bologna Bilgi Paketi

Kalite Güvence Sistemi