FERAY’IN ACISINI ÇOCUK KAHKAHALARI UNUTTURACAK

Mezitli Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde anlamlı bir etkinliğe imza attı. Geçtiğimiz yıl yaşamını yitiren Toros Üniversitesi İç Mimarlık öğrencisi Feray Şahin’in adının verildiği parkın açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Feray Şahin’in üzüntüsünü parkta oynayan çocukların kahkahaları unutturmaya çalışacak. Mezitli Belediyesi Meclisi’nin aldığı kararla geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Toros Üniversitesi İç Mimarlık öğrencisi Feray Şahin’in ismi Yeni Mahalle’de bir parka verildi. Parkın açılışı, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde gerçekleştirildi. Düzenlenen törene; Toros Üniversitesi Rektörü Haluk Korkmazyürek, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın yanı sıra öldürülen Feray Şahin’in ailesi, sivil toplum örgütü temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

SÖZÜN BİTTİĞİ YERDEYİZ

Törende gözyaşları içerisinde konuşan Feray Şahin’in annesi Aysel Şahin, “Böylesi bir günde ne söylenebilinir ki? Sözün bittiği yerdeyiz. İsmi bu parkta kendisi hep kalbimizde olacak. Ben Türkiye’den sadece adalet istiyorum. Biz 23 yaşında gencecik kızımızı kaybettik ama başka analar ağlamasın istiyorum.” diye konuştu.

Toros Üniversitesi Rektörü Haluk Korkmazyürek ise, “Keşke bu güzel ortamda daha farklı bir amaç için bir araya gelmiş olsaydık. Kızımız Feray Şahin’in adını yaşatmak için bu projeyi hayata geçiren Sayın Belediye Başkanımız Neşet Tarhan’a çok teşekkür ediyorum. Annemiz ‘sözün bittiği yer’ diyerek aslında en önemli cümleyi kurmuştur. Maalesef hepimiz üzülüyoruz ama acı en çok ta sizi yakıyor. Bunun bilincindeyiz” dedi.

Konuşmasında, Türkiye’nin kadına hakları konusunda 130. sırada olduğunu hatırlatan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Feray Şahin kızımız belediyemizde staj yaparken genç yaşında yaşamını yitirdi. Biz de bir yere isminin verilerek hatırlanması konusunu Belediye Meclis toplantımıza getirdik. Orada tek, bu kızımız sizin bir evladınız olabilirdi. Yarın kızınızın adının Feray olmayacağını kimse kestiremiyor. Keşke başka bir şey için toplansak ve yüzümüzde gülücüklerle halaylar çekseydik. Ama maalesef halen ülkemizde çeşitli nedenlerle ağıtlar yakılıyor. Adalet yerini bulsun, hukuk işlesin istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Kaynak: http://www.mezitli.bel.tr


Görüntünün olası içeriği: 14 kişi, ayakta duran insanlar, takım elbise ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 18 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 18 kişi, gülümseyen insanlar, kalabalık, ağaç, ayakkabılar ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 12 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, ayakkabılar ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, ayakkabılar ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, kalabalık ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, gülümseyen insanlar, açık hava

Görüntünün olası içeriği: 19 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, düğün ve açık hava


Haberlere Geri Git

ÜNİVERSİTE HABERLERİ

ÜNİVERSİTE DUYURULARI

ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ

HAZIRLIK BİLGİ SİSTEMİ

DIŞ İLİŞKİLER

KALİTE GÜVENCE SİSTEMİ

MEZUN BİLGİ SİSTEMİ

BOLOGNA SÜRECİ

"