ÜNİVERSİTE-SANAYİ EL ELE VERDİ

Toros Üniversitesi ile Arbella bünyesinde yer alan Durum Gıda A.Ş. arasında, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Ar-Ge çalışmaları kapsamında işbirliği protokolü imzalandı.

Toros Üniversitesi Bahçelievler Kampüsü Mütevelli Heyet Başkanı Ali Özveren’in makamında gerçekleşen imza törenine, Mütevelli Heyet Başdanışmanı Prof. Dr. Yüksel Özdemir, Rektör Prof. Dr. Haluk Korkmazyürek, Arbella Makarna Genel Müdürü Abdülkadir Külahçıoğlu ve Durum Gıda A.Ş. Durum Ar-Ge Sorumlusu Sedat Özçelik katıldı.

Durum Gıda A.Ş. Durum Ar-Ge Sorumlusu Sedat Özçelik söz konusu işbirliği protokol sözleşmesinin üniversitedeki eğitimin, teknolojinin geliştirilmesi ve eğitimin kamu-sanayi işbirliği kapsamındaki birlik ve beraberlikte yürüyebilecek ortak sözleşme olduğunu dile getirdi. Özçelik, “Eğitim amaçlı bir durum söz konusu olduğu için özellikle Durum Gıda A.Ş.’nin, uluslararası ihracatın geliştirilmesi, teknolojinin ileri safhalara ulaştırılması ve özellikle de gıda teknolojisinde Endüstri 4.0’ı hayata geçirerek gıda mühendisleri alanında çalışmalarımızı başlatıyoruz” dedi.

Durum Gıda A.Ş. ile yapılan işbirliği protokolünün üniversite-sanayi ve kamu ilişkileri işbirliğinin güzel bir örneği olduğunu söyleyen Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Korkmazyürek, “Bu işbirliği Arbella’nın Ar-Ge Merkezi’nde görev yapan hem teknisyen hem mühendis düzeyindeki personelin eğitim faaliyetlerini kapsıyor. Bu eğitim faaliyeti yeni markaların veya Arbella markasındaki yeni ürünlerin geliştirilmesine önemli katkılar sağlayacaktır. Bu eğitim programımızı temelde sertifika ve yüksek lisans programları şeklinde iki kademeli düşünüyoruz. Çalışanlarınıza sağlayacağımız sertifika programları ve yüksek lisans programları ile iki tarafın da istediği güzel sonuçları elde edeceğimizi umuyoruz. Endüstri 4.0’ı bizim gerçekleştirebilmemiz çok önemli. Yeteneğimizi ne kadar çok geliştirirsek o kadar iyi olacaktır. Biz bu işbirliğine Endüstri 4.0’ın yaratabileceği muhtemel bağımlılıkları ortadan kaldırıp kendi iç yeteneklerimizi geliştirme fırsatı olarak bakıyoruz. İki tarafa da hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz” şeklinde konuştu.

Arbella Makarna Genel Müdürü Abdülkadir Külahçıoğlu, Durum Gıda A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren Arbella Makarna’nın şu anda 80’den fazla ülkeye ulaştığını belirtti. Külahçıoğlu sözlerine şu şekilde devam etti: “Bu kadar ülkeye ulaşabilmemiz arkasında en önemli neden bugüne kadar kaliteye yapmış olduğumuz yatırımdır. Kalite ve hizmette pazarın ihtiyaçlarına göre ürün geliştirmedeki başarımız bizi artık bir üst sınıfa atlama noktasına getirdi. Bu nedenle de bir Ar-Ge Merkezi kurma girişiminde bulunduk. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın kontrolü ve denetiminde sağlamış olduk. Bu gelişimin en önemli gerekçelerinden veya önünü açacak şeylerden birisi de üniversite ile yapılacak olan işbirliğidir. Bugün de bunun ilk adımını atıyoruz. Toros Üniversitesi’ne teşekkür ediyoruz. Bize güvenerek inanarak bu işbirliğini bizimle birlikte geliştiriyorlar. Hem kendi Ar-Ge personelimizin gelişmesi hem de yeni ürünler gelişmesi bakımından bu işbirliğinin çok büyük sonuçları olacağına inanıyorum. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.


Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, oturan insanlar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, oturan insanlar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, oturan insanlar, ayakta duran insanlar ve iç mekan


Haberlere Geri Git

ÜNİVERSİTE HABERLERİ

ÜNİVERSİTE DUYURULARI

ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ

HAZIRLIK BİLGİ SİSTEMİ

DIŞ İLİŞKİLER

BOLOGNA SÜRECİ

Mezun Bilgi Sistemi

KALİTE GÜVENCE SİSTEMİ

"