TOROS ÜNİVERSİTESİ VE DİTAV ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Toros Üniversitesi ve Diyarbakır Tanıtma, Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Mersin Şubesi arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Toros Üniversitesi Bahçelievler Kampüsü Rektörlük makamında gerçekleşen işbirliği protokolüne, Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Korkmazyürek, Genel Sekreter Serhat Reşit Aşkın, Mersin Yatırım, Dış Ticaret ve Markalaşma Derneği ve Diyarbakır Tanıtma, Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Mersin Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Feridun Gündüz katıldı.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, oturan insanlar, masa ve iç mekan

Mersin Yatırım, Dış Ticaret ve Markalaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Feridun Gündüz, Toros Üniversitesi’nin kurulduğundan bu yana iş dünyası ile işbirliği içerisinde olduğunu belirtti. Gündüz, “Eğitim deyince de aklımıza Toros Üniversitesi geldi.  Hem burası ile olan sıcak bağlarımız hem de bölgemizin en önemli ilk üniversitelerinden bir tanesi.  Hepimizin eğitime ihtiyacı vardır. Ne düzeyde olursa olsun iş dünyası ve çocuklarımız buna ihtiyaç duyuyor. Toros Üniversitesi kurulduğundan bu yana iş dünyasıyla çok sıkı bir işbirliği arzusu ve iradesi içerisinde. Bunu biraz daha teorikten pratiğe aktarmak için iş dünyamızda yer alan önemli iş insanlarının katkılarıyla birlikte güzel şeyler yapabileceğimizi düşünüyoruz” dedi.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, oturan insanlar, masa ve iç mekan

Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Korkmazyürek, “Toros Üniversitesi toplumun bir parçası olarak sadece akademik faaliyetlerle değil aynı zamanda toplumun tüm kesimlerine ve tüm ihtiyaç alanlarına dokunabilecek projelerle faaliyetlerle toplumla bütünleşik olarak çalışmak istiyoruz.  Bu kapsamda bugüne kadar çok çeşitli işbirlikleri yaptık. Meslek gruplarına eğitim programları vermek, yüksek lisans programları açmak meslek gruplarını, özellikle SMMO ile onların isteklerine uygun ihtiyaç duydukları desteği de işin içine katarak yüksek lisans programları açtık. 3 dönem gerçekleştirdik.             İlk defa bir vakıf ile kurumsal işbirliği yaparak bu çalışmalarımızı devam ettireceğiz” diye belirtti.

İntörn Modeli anlamında da öğrencilere çok ciddi katkılar sağlanabileceğini dile getiren Rektör Prof. Dr. Haluk Korkmazyürek, “ O nedenle biz bu işbirliğine çok olumlu ve istekli bakıyoruz, bu alanlarda tecrübeliyiz. Bu faaliyetlerin üstesinden gelebilecek ciddi bir akademik kadromuz da mevcuttur. Sadece akademisyen olarak değil aynı zamanda piyasayı şirketleri, uygulamaları ihtiyaçları bilen kadromuz da var” şeklinde konuştu.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, iç mekan

Haberlere Geri Git

Öğrenci Bilgi Sistemi

Hazırlık Bilgi Sistemi

Dış İlişkiler

Bologna Bilgi Paketi

Mezun Bilgi Sistemi

Kalite Güvence Sistemi

"