SKS DAİRE BAŞKANININ BESTESİ ÖDÜL ALDI

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl 4'ncüsünü düzenlediği Altın Nota Beste Yarışmasında, Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı H. Cemil Şensever’in sözleri, Rüştü Okyar’a ait        “Yağmurun Ardından Güneş Doğarken ” adlı Kürdilihicazkâr makamındaki bestesi yarışmaya iştirak eden 439 eser arasından finalist 10 eser arasına seçilerek 20 Şubat 2019 günü Antalya da yapılan final gecesinde mansiyon ödülü kazandı.

MÜZİKLİ GECE

Ödül töreninin ilk bölümünde İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı TSM Bölümü müzisyenleri, 439 eser arasında finale kalan 10 besteyi seslendirdi. Birbirinden güzel besteleri değerlendirmeye alan jüri, kararını vermekte zorlandı. Törenin ikinci bölümünde ise coşku tavan yaptı. Türk Sanat Müziği'nin sevilen sanatçısı Hüner Coşkuner, duayen ve unutulmaz bestekarların seçkin eserlerini seslendirdi. Coşkuner, muhteşem yorumuyla izleyenleri müzik yolculuğuna çıkardı.

BÜYÜK BESTEKÂRLAR

Sunuculuğunu Mustafa Yolaşan’ın yaptığı müzikle dolu özel gecede jüri üyeleri arasında bulunan duayen bestekarlar Mustafa Sağyaşar, Coşkun Sabah ve Ali Şenozan da sürpriz yaparak, sahneye çıktı. Sağyaşar, Sabah ve Şenozan'ın seslendirdiği şarkılara eşlik eden sanatseverler, Göksel Baktagir'in kanun taksimini beğeniyle dinledi. Usta sanatçılar izleyenlerden bol bol alkış aldı.

'ALTIN NOTA İLE ŞEREF DUYUYORUM'

Ödüllerini sahiplerine 'Türkiye güzel Antalya çok güzel' mottosu ile takdim eden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel', Antalya için söylenen en güzel sözün Gazi Mustafa Kemal'in 'Hiç şüphesiz Antalya dünyanın en güzel şehridir' sözü olduğunu ifade etti. Başkan Türel, salonu dolduran yüzlerce sanatsevere Antalya'yı yönetme onuruna kendisini layık gördükleri için teşekkürlerini iletti.


Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, sahnedeki insanlar ve konser

Görüntünün olası içeriği: 13 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, takım elbise ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gülümsüyor, ayakta, okyanus, gökyüzü, açık hava ve suHaberlere Geri Git

Öğrenci Bilgi Sistemi

Hazırlık Bilgi Sistemi

Dış İlişkiler

Bologna Bilgi Paketi

Mezun Bilgi Sistemi

Kalite Güvence Sistemi

"