TOROS ÜNİVERSİTESİ’NDE “YÖNETİMDE STRES VE İŞ DOYUMU” EĞİTİMİ

Toros Üniversitesi Kalite Koordinatörlüğü tarafından, Eğiticilerin Eğitimi Programı kapsamında 26 Şubat Salı günü “Yönetimde Stres ve İş Doyumu” eğitimi gerçekleştirildi.

45 Evler Kampüsü Konferans Salonu’nda gerçekleşen eğitime, Kalite Koordinatörü ve Mütevelli Heyet Başkan Danışmanı Prof. Dr. Yüksel Özdemir’in yanı sıra akademisyenler ve idari personeller katıldı.

Konferansta Toros Üniversitesi Psikoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Kamuran Elbeyoğlu ve Prof. Dr. Banu Yazgan İnanç “Yönetimde Stres ve İş Doyumu” konulu sunum gerçekleştirdi.

İnsanları diğer canlılardan ayıran en önemli özelliğin düşünce ve duygular olduğunu ifade eden Prof. Dr. Banu Yazgan İnanç, “Öfke son derece normal ve yaşamın sürdürülmesi için gereken bir duygudur. Öfke, istenmeyen sonuçlar, karşılanmayan beklentiler, istediğini alamama, haksız davranışa maruz kaldığını düşünme, arkadaş, iş kaybı, kaçırılmış fırsatlar, engellemeler, kavgalar, kıskançlıklar, anlaşılamama, sevilmeme, reddedilme vb. durumlarda ortaya çıkar. Öfke, son derece doğal, evrensel ve insani bir tepkidir. Öfke, uygun ifade edildiğinde sağlıklı bir duygudur. Ancak öfke kontrolden çıkıp yıkıcı hale dönüştüğünde, hem yöneldiği hedefi hem de kaynağını olumsuz bir yaşantı içine sokmaktadır. Biz yaşadığımız sürece öfkemizde bizimle birlikte yaşar” dedi.

Hayatı stresli bir şekilde yaşamaktansa daha keyifli yaşamanın avantajlarını dile getiren Prof. Dr. Kamuran Elbeyoğlu, “Bir canlı varlık olarak insanın hayattaki amacı diğer canlılar gibi yaşamda kalmak, var oluşumuzu sürdürmek. Var oluşumumuzu sürdürmek iki anlamda ilerliyor, diğer canlılar gibi fiziksel olarak sürdürüyoruz, en önemlisi ise sosyal bir ortamda yaşayan varlık olarak sosyal yaşantımızda hayatımızı sürdürmek. Nasıl sağlıklı bir şekilde sosyal yaşantımızı sürdüreceğiz konusu önemli soru. Dolayısıyla iş yaşamında stres ve bununla baş edebilmek, ben sosyal ortamda kendimi nasıl var edebilirim sorusuna cevap vermek demektir. İnsanın gelişmesi uzlaşması ile mümkün, insan başkalarıyla uzlaşabilmesi için önce kendisi ile uzlaşması gerekir” şeklinde konuştu.

Konferansın ardından Mütevelli Heyet Başkan Danışmanı Prof. Dr. Yüksel Özdemir, Prof. Dr. Banu Yazgan İnanç’a ve Prof. Dr. Kamuran Elbeyoğlu’na teşekkür belgesi takdim etti.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, oturan insanlar

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, oturan insanlar ve ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, oturan insanlar

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta ve ayakkabılar

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, oturan insanlar

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve takım elbiseHaberlere Geri Git

Öğrenci Bilgi Sistemi

Hazırlık Bilgi Sistemi

Dış İlişkiler

Bologna Bilgi Paketi

Mezun Bilgi Sistemi

Kalite Güvence Sistemi

"