MERSİN BAROSU BAŞKANI'NDAN, REKTÖR PROF. DR. KORKMAZYÜREK'E ZİYARET

Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Korkmazyürek’i makamında ziyaret etti.

Bahçelievler Kampüsü Rektörlük Makamında gerçekleşen ziyarette Rektör Prof. Dr. Haluk Korkmazyürek ve Genel Sekreter S. Reşit Aşkın, Baro Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz ve beraberindeki heyeti ağırladı.

Ziyaretten mutluluk duyduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Haluk Korkmazyürek, Mersin Barosu'nun geleceğin hukukçularının yetişmesine büyük katkı sunduğunu belirterek, "Mersin Barosu ile yapmış olduğumuz işbirliğiyle öğrencilerimizin, kendi alanında deneyimli avukatlar tarafından eğitim görmesini çok önemsiyoruz. Öğrenciler genellikle üniversitede teorik dersler gördüğü için, çalışma hayatına başladıklarında pratikte yetkin olmamalarından kaynaklı bilgi eksikliği yaşamaktadır. Mersin Barosu'nun vermiş olduğu eğitimler ve seminerlerle, öğrencilerimiz meslekte pratiği de öğrenmiş oluyor. Meslek Yüksekokulu Adalet bölümü öğrencilerimize eğitim desteği veren Mersin Barosu'na teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Baro Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz ise, Toros Üniversitesi ile işbirliği içerisinde olmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, "Avukatlık mesleğinde pratik uygulama çok önemlidir. Aksi takdirde bu eksiklik, vatandaşların haklarına ulaşmakta zorluk çekmesine de neden olmaktadır. Meslek Yüksekokulu Adalet bölümüne yönelik, hukuk alanında daha fazla neler yapabileceğimizle ilgili planlamalar yapmaktan mutluluk duyarız. Mesleki eğitimin yanı sıra üniversite bünyesinde; kadın, çocuk ve insan hakları alanlarında konferans ve seminerler yaparak katkıda bulunmak isteriz. Başarılı bilimsel çalışmalara imza atan Toros Üniversitesi ile sosyal projelerde yer almaktan mutluluk duyarız" dedi.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve takım elbise

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlar, masa ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, takım elbise

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, oturan insanlar, masa ve iç mekanHaberlere Geri Git

Öğrenci Bilgi Sistemi

Hazırlık Bilgi Sistemi

Dış İlişkiler

Bologna Bilgi Paketi

Mezun Bilgi Sistemi

Kalite Güvence Sistemi

"