KORONAVİRÜS DUYURUSU

Değerli Öğrencilerimiz,

Koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan karar gereğince Üniversitemiz 16 Mart – 6 Nisan 2020 tarihleri arasında üç hafta süreyle tatil edilmiştir. Bu tatil süreci,intörn, uygulamalı eğitim ve staj yapan öğrencilerimizi de kapsamaktadır.  Bu sürecin koordinasyonu YÖK tarafından yürütülecek olup, Üniversitemiz bu konudaki önlem ve tedbirleri hassasiyetle takip etmektedir.

Öğrencilerin,üniversite faaliyetleriyle ilgili olmak üzere eğitim-öğretim faaliyetleri,akademik değişim programları, sosyal faaliyetleri, kültürel gezileri, sportif faaliyetleri, müsabakaları ve benzeri faaliyetleri önceden planlanmış olanlarda dahil olmak üzere, üniversitenin bilgisi ve iznine tabi yurt dışı çıkışları ikinci bir duyuruya kadar iptal edilmiştir.

Bazı akademik birimlerimizde 16-20 Mart 2020 tarihleri arasında yapılması planlanan lisansüstü, lisans ve önlisans ara sınavları ileri bir tarihe ertelenmiştir. 

Öğrencilerimizin zorunlu olmadıkça yurt dışına çıkmamaları tavsiye edilmektedir. Zorunlu olduğu için yurt dışına çıkması gereken tüm öğrencilerimizin seyahatlerini ve yurt dışından dönecek veya dönen öğrencilerimizin de dönüşleri ile ilgili bilgilerini Üniversitemizce oluşturulmuş [email protected] e-posta adresine bildirmelerini rica ediyoruz. 

Kampüslerimizde gerekli hijyen tedbirleri alınmakta olup, kampüs alanları ve öğrencilerin kullandığı tüm alanlar temizlenmektedir. Ayrıca tüm binalarımıza el dezenfektanları yerleştirilmiştir.

Konuyla ilgili olarak öğrencilerimiz tereddüt yaşamaları durumunda [email protected] e-posta adresine bildirimde bulunabilirler. 

Koronavirüs ile mücadelede göstereceğiniz hassasiyet ve desteğiniz için teşekkür ederiz.

COVID-19 hakkında daha fazla bilgi edinmek için; aşağıda verilen bilgilendirme dokümanını inceleyebilirsiniz.

·        https://hsgm.saglik.gov.tr/tr/covid19

·        https://hsgm.saglik.gov.tr/tr/covid19-videola

 

Saygılarımızla.

Rektörlük

 

Haberlere Geri Git

Öğrenci Bilgi Sistemi

Hazırlık Bilgi Sistemi

Dış İlişkiler

Kalite Yönetim Sistemi

Bologna Bilgi Paketi

Kalite Güvence Sistemi

"