GRAFİK TASARIMI

Hakkında


Meslek Yüksekokuluna bağlı GRAFİK TASARIMI BÖLÜMÜ 2 yıllık ön lisans eğitimi vermektedir. Eğitim dili Türkçedir.

Grafik tasarım programı alanında sanatsal, teknolojik gelişmeleri yakından takip eden, yeterli bilgi ve deneyim sahibi, tasarım ürünü çıkarabilen, tasarım ilkelerini bilen ve kullanan, donanımlı, çevresine bu bilgi ve deneyimini yansıtabilen,  sektörün ihtiyaç  duyduğu kalitede hizmet üretebilen,  özgün,  çağdaş,  kendisini  ifade edebilen, çalışan, araştıran, düşünen ve sorgulayan bireyler yetiştirmektir. 

Grafik Tasarımı programında amacımız  teknolojik gelişmeler ve sanattaki değişimler doğrultusunda olduğundan,  program aktif öğrenmeye ağırlık verir. Programda uygulamalı dersler, projeye dayalı öğrenme, beceriye yönelik ders bileşenleri vardır. Görsel algılama ve düşüncelerinin geliştirilmesi, mesleğe ilişkin bilgi, ilke, kavram ve yöntemlerin öğretilmesi hedeflenmektedir. Verdiğimiz çağdaş öğretim anlayışımız sadece ara eleman yetiştirmek değil,  estetik değerleri  ön  planda tutan bireyler yetiştirerek ve geleceğin çağdaş,  özgün ve  yaratıcı grafik tasarımcılarını yetiştiren bir kurum olmaktır.  İki yıllık ön lisans programı süresince,  Temel  Sanat  Eğitimi, Bilgisayarlı Grafik Tasarım,  Tipoğrafi,  Özgün  Baskı Resim, Desen, Perspektif,  Grafik Tasarım,  Grafik Desen,  Dijital Reklamcılık,  Görsel Tasarım, Endüstri Ürünler Grafiği, Animasyon, Grafik Üretim Teknikleri,  Reklam Grafiği,  Tasarım Stüdyo,  Görsel İetişim, Reklam Stratejileri, Girişimcilik, Grafik Sanat Tarihi  gibi  kuramsal   ve uygulamalı dersler verilmekdedir.Kendi işletmelerini kurabilmeleri yolunda teşvik edici girişimcilik eğitimi de verilmektedir.

Grafik   tasarım   programında   eğitim   almak isteyenler,   son teknolojiyi   kullanarak   yaratıcılığını   geliştirmek   isteyenler,  “Farklı fikirlerim’’ var, ‘’ tasarladıklarıma  güveniyorum” diyenler, Hayal gücü zengin, yaratıcı olanlar, Yeniliklere açık, teknolojiyi yakından izleyen ve toplumun ihtiyaçlarına uygun tasarımlar yapmayı sevenler bu programı seçebilirler.


Puan Türü

YGS 5

Dikey Geçişle Geçebilecek 4 Yıllık Bölümler

Fotoğraf

Grafik Tasarımı Fotoğraf ve Video

Grafik-Grafik Tasarımı Grafik

Animasyon

Grafik Sanatları

Grafik Tasarım

Grafik Tasarımı

Görsel İletişim

Görsel İletişim Tasarımı

Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı

İletişim Tasarımı

İletişim ve Tasarım

Ünvan

Art Direktör
Grafiker
Grafik Tasarımcısı

Çalışma Alanları

Reklam ajansları

Yayınevleri, 

Gazeteler, 

Dergiler, 

Kamu kurum ve kuruluşlarının grafik departmanları,

Fotoğraf Ajansları, 

Multimedya Tasarımı, 

Matbaalar, 

Dijital Prodüksiyon Şirketleri,  

Kurumsal Şirketlerin Grafik Departmanları,

Televizyon kanalları

Ambalaj sanayisinde

Freelance (Serbest)

Öğrenci Bilgi Sistemi

Hazırlık Bilgi Sistemi

Dış İlişkiler

Kalite Yönetim Sistemi

Bologna Bilgi Paketi

Kalite Güvence Sistemi