KÜTÜPHANE VE DOKÜMANTASYON DAİRE BAŞKANLIĞI

Hakkında

EKUAL Keşif
EKUAL veri tabanlarında aynı anda tarayın
Bu hizmet TÜBİTAK ULAKBİM tarafından EKUAL kapsamında üniversitelere sunulmaktadır.Kütüphane Broşür .pdf

MİSYONUMUZ  
Kütüphanemiz koleksiyonu ve bilgi hizmetleri ile Üniversitemizin Eğitim-Öğretim ve araştırma faaliyetlerini desteklemeyi, öğrencilerle öğretim elemanlarımızın akademik program ve bilimsel araştırmalardan doğan bilgi ihtiyaçlarını karşılamayı ve bilgi donanımlarının artmasına katkıda bulunmayı kendisine görev edinmiştir.

VİZYONUMUZ
Toros Üniversitesinin gereksinim duyduğu bilgi hizmetlerini çağdaş teknolojileri kullanarak en üst düzeyde sunan, bilgiye ve bilgiye erişime değer veren, yaşam  boyu öğrenen bireyler yetişmesine katkıda bulunan çağdaş bir bilgi merkezi olmak.


SORUMLULUĞUMUZ
Daire; amacını gerçekleştirmek için bütçe imkanları nispetinde aşağıda gösterilen temel ve benzeri hizmetlerden sorumludur. Kütüphanecilik alanındaki gelişmeleri izleyerek yeni teknolojilerin kütüphanede kullanımını sağlamak Kütüphane koleksiyonunun kütüphane içi ve dışı dolaşımını belirlenen kurallar çerçevesinde yapılmasını sağlamak ve denetlemek. Kütüphaneye satın alınacak bilgi kaynaklarının seçiminde akademik birimlerle işbirliği içerisinde çalışmak. Birimin web sayfasının düzenlenmesini ve güncellenmesini sağlamak

Genel Bilgiler

Toros Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Merkezi, 45 Evler Kampüsünde hizmet vermektedir. Kütüphanenin tüm materyalleri bilgisayar kayıtlarına geçirilmiş olup,  kütüphanenin tüm hizmetleri bilgisayarlar yardımı ile yürütülmektedir. 

Sayılarla Kütüphane.docx

Toros-universitesi-Kutuphane-ve-Dokumantasyon-Daire-Baskanligi--calisma-Saatleri.docx

Toros-universitesi-Kutuphane-ve-Dokumantasyon-Daire-Baskanligi--Kullanici-Hizmetleri.docx

Toros-universitesi-Kutuphane-ve-Dokumantasyon-Daire-Baskanligi--Kural-ve-Olanaklar.docx

Toros-universitesi-Acik-Erisim-ve-Kurumsal-Arsiv-Politikasi.pdf
Öğrenci Bilgi Sistemi

Hazırlık Bilgi Sistemi

Dış İlişkiler

Bologna Bilgi Paketi

Mezun Bilgi Sistemi

Kalite Güvence Sistemi