PEARSON ASSURED AKREDİTASYONU

Hakkında

 

İngilizce Hazırlık Okulumuz  Pearson Assured Tarafından Akredite Edildi!

Mersin Toros Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu İngilizce Hazırlık Okulu ve Okulumuza bağlı Fakülte İngilizce Birimi, Pearson Assured tarafından gerçekleştirilen kalite denetleme sürecinden başarıyla geçmiş ve akredite edilmiştir.

Pearson Assured,  İngiltere’deki Üniversitelerin yüzde 97’si ile çalışan, yaklaşık 100 ülkede faaliyet gösteren, çatısı altında The Financial Times, Penguin Readers ve okulumuzda da okutulmakta olan birçok kitabın yayıncısı olan, uluslararası tarafsız ve bağımsız bir kurumdur.

İngilizce Hazırlık Okulumuz, Pearson Assured tarafından belirlenmiş olan Yönetim-Organizasyon, Eğitim-Öğretim, Ölçme ve Değerlendirme alanlarında, 3 temel kalite ölçütü kapsamında değerlendirilmiş ve toplam 40 kalite standardına uyum sağlamıştır. Bu süreç sonunda, Pearson Assured kalite denetçisi üniversitemize gelip denetlemeler ve bütün kadromuz ile görüşmeler yapmış ve standartlara uyum kontrolüne dair tam uyum raporu vermiştir.

Bu akreditasyon, Mersin Toros Üniversitesi İngilizce Hazırlık Okulunda eğitim gören öğrencilerimizin, kalitesi uluslararası olarak tanınan bir üniversitede İngilizce eğitimi aldıklarının göstergesidir. 2016-2017 akademik yılında eğitim gören öğrencilerimiz de dâhil olmak üzere, 2017-2018 akademik yılından itibaren, İngilizce Hazırlık Programını başarılı bir şekilde bitiren bütün öğrencilerimiz akademik yılın sonunda Pearson Assured sertifikası alma hakkı kazanmış olacaklardır.

İngiltere’deki üniversitelerin yüzde 97’si ve ABD’de, Avrupa’da ve Orta Doğu’da da birçok kurum ve kuruluş ile çalışmalar yürütmekte olan Pearson Akreditasyon belgesini almaya hak kazanan öğrencilerimize bu belge, bahsedilen bölgelerde okul kabulleri, iş başvuruları, akademik ve mesleki kariyerlerine devam etmelerinde önemli bir destek sağlayacaktır.


Öğrenci Bilgi Sistemi

Hazırlık Bilgi Sistemi

Dış İlişkiler

Bologna Bilgi Paketi

Mezun Bilgi Sistemi

Kalite Güvence Sistemi