DIŞ İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tanıtım

Toros Üniversitesi  Dış  İlişkiler Ofisi Üniversitemizin Rektörlüğüne bağlı bir birimdir. Dış İişkiler Ofisi Erasmus, Farabi ve Mevlana öğrenci ve personel hareketliliği, değişim ve staj hareketliliği programlarını koordine eder. Üniversitenin ve öğrencilerin küreselleşme kültürünün gelişmesine yönelik dünyanın her yerindeki üniversiteler ile akademik işbirliği ve ikili anlaşmalar geliştirmekle sorumludur.
Öğrencilere Erasmus ve değişim programları hakkında bilgi amaçlı oryantasyonlar düzenlemek, yurdışına gidecek öğrencilere idari konular, yazışmalar ve uluslararası işlemlerde yardımcı olmak, Dış İlişkiler Ofisinin görevleri arasındadır. Aynı zamanda uluslararası öğrencilere Toros Üniversitesi ve kampüs yaşamı hakkında oryantasyonlar düzenleyerek bilgi vermekte ve yabancı öğrenciler ile akademik ve idari birimler arasındaki iletişimi koordine etmektedir.
Dış İlişkiler Ofisi, aynı zamanda uluslararası öğrencilere yönelik ülkemizin kültürü, tarihi ve dili ile ilgili konularda eğitimler düzenlemektedir.
Her türlü soru için bizimle irtibata geçmekten çekinmeyiniz.


Toros Universitesi

Dış İlişkiler Ofisi

ÜNİVERSİTE HABERLERİ

ÜNİVERSİTE DUYURULARI

ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ

HAZIRLIK BİLGİ SİSTEMİ

DIŞ İLİŞKİLER

BOLOGNA SÜRECİ

Mezun Bilgi Sistemi

TORMED