LOJİSTİK

Hakkında

Meslek Yüksekokuluna bağlı LOJİSTİK BÖLÜMÜ 2 yıllık ön lisans eğitimi vermektedir. Eğitim dili Türkçedir.

Lojistik Programı, tüm lojistik yöntemlerini bilen ve sektörel hakimiyeti olan, kalifiyeli elemanlar yetiştiren eğitim programı ve buna paralel faaliyetlerden oluşmuş eğitim süreci sunulmaktadır.

Lojistik Bölümünü icra edebilmek için planlama ve uygulama yeteneğine sahip olması, pratik davranma ve doğru kararlar verebilme yeteneğine sahip olması, zamanı iyi kullanabilmesi, insanlarla iyi iletişim kurabilme becerisine sahip olması, ileri görüşlü, tedbirli ve dikkatli olması gerekir.

Lojistik programından mezunlar, lojistik ve kargo firmalarının ilgili departmanlarında, ulusal ve uluslararası işletmelerin satın alma ve pazarlama, lojistik ve dış ticaret departmanlarında, liman işletmelerinin ilgili departmanlarında , denetim ve dış ticaret şirketlerinin lojistik birimlerinde yönetici yardımcısı veya orta kademe yönetici ,ara eleman olarak çalışma imkanı bulmaktadırlar. Ayrıca kamu personeli olarak Ekonomi Bakanlığı ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığına bağlı birimlerde görev alabilirler. Eğitimine devam etmek isteyen mezunlar ise Dikey Geçiş Sınavı ile ilgili lisans programlarına devam ederek lisans eğitimlerini tamamlama şansına sahip olmaktadır.

Öğrenci Bilgi Sistemi

Hazırlık Bilgi Sistemi

Dış İlişkiler

Kalite Yönetim Sistemi

Bologna Bilgi Paketi

Kalite Güvence Sistemi